6 pomysłów na ostatnie 50 dni roku

Co roku w styczniu wielu z nas pieczołowicie zapisuje swoje postanowienia noworoczne. Większość z nas zapomina o tych zapiskach już w lutym, ale to już temat na zupełnie inną publikację. W tym artykule zachęcimy cię do tego, żeby podjąć ciekawe działania jeszcze w tym roku, nawet jeśli po twoich postanowieniach ze stycznia nie ma już śladu. Dzięki temu zakończysz mijający rok z poczuciem, że robisz coś dobrego dla siebie i swojej działalności. 

Co warto zrobić w ciągu ostatnich 50 dni w roku?

Oto kilka propozycji, które sprawią, że w 2022 rok wkroczysz z dobrym planem i nową energią do rozwijania się w biznesie ubezpieczeniowym. 

Zrób podsumowanie ostatnich miesięcy

Wróć do swoich zapisków z początku roku i zastanów się, które obszary wymagają u ciebie dopracowania. 

Jeśli planowałeś regularnie publikować teksty albo dopracować swoją stronę internetową, a finalnie skończyło się na jednym artykule lub zakupie domeny, przemyśl, jakie są powody takiego stanu rzeczy. 

Być może twój plan był zbyt ogólny i w kolejnych miesiącach wystarczy podzielić go na mniejsze, bardziej precyzyjnie części. 

Zaplanuj odpoczynek

Tak, dobrze czytasz. Skoro planujesz pracę nad ważną polisą, spotkania z Klientami i wysyłkę dokumentacji do księgowej, powinieneś pamiętać także o planowaniu odpoczynku. Dotyczy to zarówno krótkiego relaksu każdego dnia, jak i wyjazdów i małych urlopów. 

Dzięki wpisaniu w kalendarz czasu poświęconego na regenerację, potraktujesz ten aspekt z należną mu powagą.

Zapisz się na kurs/szkolenie

Najlepszą inwestycją, jaką możesz wybrać, jest inwestycja w siebie. Zastanów się, nad jakimi kompetencjami chciałbyś popracować lub wybierz coś, czego dotąd jeszcze się nie uczyłeś i znajdź kurs on-line dla siebie. Mamy ten komfort, że dziś w internecie jest mnóstwo wartościowych szkoleń, dzięki którym możemy nauczyć się, jak lepiej sprzedawać, jak promować swoją działalność, jak dawać wartość Klientowi, a także tego, jak tworzyć angażujące treści w swoich mediach. 

Jeśli poza kompetencjami miękkimi chcesz udoskonalić swoją wiedzę specjalistyczną z zakresu ubezpieczeń, rozważ zapisanie się na kurs, przygotowujący do egzaminu brokerskiego lub samodzielnie zrealizuj zakres takiego szkolenia na podstawie wytycznych na stronie KNF. 

Przejrzyj swoje pliki i telefon

Każdy z nas ma takie miejsce, w którym zapisuje coś na później. Zakładki w przeglądarce, gdzie umieszczamy ciekawe artykuły, notatnik w telefonie albo print screeny z polecanymi książkami i portalami. Aby nie zostawiać ciekawych treści na mityczne “nigdy”, przejrzyj wszystkie miejsca, w których je zapisujesz i uporządkuj. Możesz podzielić czytanie tych treści na liczbę dni, które pozostały do końca roku, a pozycje książkowe umieścić na liście na rok 2022. 

Zrób porządki w mediach społecznościowych 

Przejrzyj strony i profile, które obserwujesz i zastanów się, czy dają ci realną wartość w kontekście życia prywatnego i planów zawodowych. Memy z kotami są urocze, ale mogą zjadać wiele cennych godzin, których zabraknie na strategiczne działania, wpływające na pozyskiwanie nowych Klientów ubezpieczeniowych. Zapisz sobie obszary, w których chciałbyś się czegoś nauczyć i znajdź osoby, które tworzą treści w danym temacie. Z pewnością nigdy więcej nie wypowiesz słów: “Na tym Facebooku zupełnie nic nie ma”. 🙂

Przeczytaj książkę 

Oczywiście może to być dowolna pozycja, jednak zachęcamy, aby ostatnie dni w roku poświęcić na nauczenie się czegoś nowego. Wybierz polecaną pozycję, która porusza temat przydatny w Twojej profesji. Obszary, które warto rozwijać w pracy agenta to z pewnością:

  • proces sprzedażowy
  • marketing
  • relacje z Klientami
  • kompetencje miękkie
  • umawianie spotkań

Zastanów się, który z tych obszarów potrzebuje obecnie najwięcej twojej uwagi i zrób pierwszy krok w tym kierunku.

Lada dzień zaczniesz planować kolejny rok i wyznaczać sobie nowe cele. Ostatnie dni mijającego roku to dobry moment na podsumowania, ale także zamykanie dotychczasowych zadań. Wyznacz termin ich zakończenia i uporządkuj swój kalendarz tak, by w kolejne miesiące wkroczyć z przestrzenią na nowe działania. Pozbądź się zwłaszcza drobnych rzeczy, które odkładasz tygodniami. Może to być porządkowanie dokumentacji biurowej, przegląd i porządkowanie listy Klientów, a nawet sprzątanie szafki przy biurku. Satysfakcja z wykreślenia stale czekających, drobnych zadań jest bezcenna!

Agnieszka

POBIERZ DARMOWY E-BOOK

Dołącz do grupy na Facebooku

Your Header Sidebar area is currently empty. Hurry up and add some widgets.