Polisa w Chmurze integruje się z SMSAPI

Już od dzisiaj możecie korzystać z kolejnej opcji wysyłania smsów do swoich klientów. SMSAPI jest drugą opcją po wysyłce poprzez bramkę Polisy w Chmurze (gdzie oferujemy nawet 1000 sms/miesięcznie za darmo).

Główną przewagą tego rozwiązania jest możliwość wysyłki smsów z własnej nazwy (rzuć okiem na zrzut ekranu poniżej). Możesz ustawić swoje imię i nazwisko, nazwę agencji albo cokolwiek innego co pomoże klientowi Cię zidentyfikować.

Wysyłka przez SMSAPI jest płatna zgodnie z cennikiem na stronie www.smsapi.pl/cennik

Krok 1. Rejestracja w serwisie SMS API

Czas na wykonanie kilku kroków, które pozwolą Ci cieszyć się większą ilością czasu. Zacznij od rejestracji w serwisie SMS API. Po zarejestrowaniu się wejdź w Ustawienia -> Tokeny API (OAuth) i skopiuj token, który następnie zamieścisz w ustawieniach Polisy w Chmurze.

Jak już jesteśmy przy SMS API to warto wspomnieć, że w ustawieniach wiadomości sms -> pola nadawcy możemy ustawić nazwę jaką po otrzymania smsa zobaczą nasi odbiorcy. W ten sposób nie musimy się już podpisywać na końcu wiadomości i klient identyfikujemy nas od razu po otrzymaniu wiadomości.

Krok 2. Zaloguj się do Polisy w Chmurze

Przejdź do ustawień konta. Wybierz sposób wysyłki sms jako Bramka SMSAPI i zapisz ustawienia.

Następnie należy wybrać ustawienia sms i wkleić skopiowany Token SmsAPI. Teraz warto sprawdzić czy wszystkie konfiguracje zostały ustawione prawidłowo zapisując zmiany i wysyłając wiadomość testową.

Krok 3. Konfiguracja szablonów powiadomień – zrób to przed pierwszą wysyłką do klientów

Treść powiadomień ustalasz według własnych preferencji w taki sposób, aby jak najlepiej podtrzymać relacje ze swoim klientem.

Jeśli potrzebujesz inspiracji to zgłoś się po darmowe przykłady powiadomień które przygotowaliśmy specjalnie dla naszych klientów. Napisz na adres: adam@polisawchmurze.pl i wypróbuj nasze rozwiązania 🙂

Krok 4. Wysłanie pierwszych powiadomień do klientów.

Umożliwiamy wysłanie kilku rodzajów powiadomień:
– dla kończących się polis
– dla zbliżającej się płatności ratalnej
– dla zbliżającego się terminu badania technicznego pojazdów
– dla polis do przejęcia
– z okazji urodzin

Po wybraniu konkretnego rodzaju powiadomienia otrzymamy listę z klientami do których możemy wysłać powiadomienie klikając w zaznaczony na czerwono przycisk wyślemy smsa do konkretnego klienta.

Możemy też wysłać smsy zbiorczo klikając w funkcje wyślij smsy z listy

Wszystkie wysłane smsy przenoszą się do zakładki oczekujące powiadomienia. Jeśli wszystkie konfiguracje zostały ustawione prawidłowo to powiadomienia zostaną wysłane i będziesz mógł to sprawdzić w zakładce wysłane powiadomienia. Jeśli wysłane przez Ciebie smsy nie przeniosą się do zakładki wysłane powiadomienia warto sprawdzić czy nie wystąpił błąd. Informacja o ewentualnym błędzie pojawi się w zakładce oczekujące powiadomienia w kolumnie Treść błędu.

P.S. Nie masz jeszcze konta w Polisa w Chmurze?

Załóż darmowe konto w 10 sekund TUTAJ.

Adam Żołądź

Your Header Sidebar area is currently empty. Hurry up and add some widgets.