Prasówka Polisy w Chmurze: Marzec 2022

Miniony miesiąc obfitował w wiele danych podsumowujących 2021 rok w branży ubezpieczeń. Rozmaite informacje wskazywały na to, że wiele towarzystw odczuło spadek zysków, głównie ze względu na liczbę wypłaconych świadczeń. Pozytywne zmiany odnotowano w obszarze polis życiowych, gdzie przypis ze składek wzrósł rok do roku o prawie 14%. Jako główną przyczynę wskazuje się coraz większą popularność benefitów pracowniczych, a także obawy związane z pandemią. Co jeszcze działo się w marcu?

Ubezpieczenie dla miłośników koncertów

Końcem marca PZU podjął współpracę z serwisem ebilet.pl. Dzięki niej klienci serwisu będą mogli kupować bilety do 5000 zł wraz z ubezpieczeniem na wypadek braku możliwości udziału w imprezie kulturalnej. Ubezpieczenie zadziała w przypadku nieszczęśliwego wypadku, śmierci bliskiej osoby, narodzin dziecka tuż przed wydarzeniem czy wezwania do sądu lub kradzieży biletu. Szczegółowe informacje na temat ochrony znajdziesz tutaj

Dane UFG o ubezpieczeniach komunikacyjnych

UFG opublikował podsumowanie minionego roku pod kątem ubezpieczeń komunikacyjnych. Według zawartych w nim informacji 27 mln pojazdów było objętych obowiązkowym ubezpieczeniem OC, a 6,7 mln posiadało także dobrowolne AC. Liczba posiadaczy AC nie wzrosła znacząco w stosunku do roku 2020 i wciąż stanowi 24-25%. 

UFG podkreśla, że wysokość wypłaconych w 2021 r. była rekordowo wysoka. Co ciekawe, liczba wypadków na drogach znacząco spadła w stosunku do czasów sprzed pandemii. Powodem takiego stanu rzeczy jest to, że liczba kolizji na drogach pozostaje wciąż wysoka, a koszty napraw pojazdów mają bezpośredni wpływ na wysokość wypłacanych odszkodowań. 

W publikacji z 1 kwietnia 2022 r. instytucja wskazuje, że według statystyk najwięcej wypadków na drogach zdarza się w piątki i poniedziałki. Jesteśmy ciekawi, czy odczuwasz wtedy wzmożoną liczbę telefonów od Klientów. 🙂 

PZU dla wędkarzy

Jeśli wśród twoich Klientów znajdują się zapaleni wędkarze, z pewnością ucieszy ich fakt, że PZU od niedawna ma w swojej ofercie polisę Bezpieczny Wędkarz. Jeśli wędkowanie stanowi dla kogoś prawdziwą pasję, często zdarza się, że inwestuje w sprzęt znaczące sumy. Taka polisa obejmuje casco wyposażenia amatora ryb (jeśli nie jest starsze niż 3 lata) na wypadek kradzieży lub dewastacji, a także OC wędkarza i NNW. Istnieje również możliwość rozszerzenia ochrony o ubezpieczenie turystyczne, jeśli Klient łowi także poza obszarem zamieszkania. 

OC medyczne a pomoc uchodźcom 

Wiele ubezpieczeń podmiotów leczniczych i praktyk zawodowych jest zawieranych w Inter Polska. W komunikacie z 8 marca towarzystwo poinformowało, że zarówno obowiązkowe jak i dobrowolne polisy działają także w przypadku udzielania świadczeń uchodźcom. 

Promowanie ubezpieczeń wśród rolników

W niedzielę, 27 marca, w telewizji publicznej minister rolnictwa Henryk Kowalczyk zachęcał rolników do zawierania kompleksowych umów ubezpieczenia, podkreślając, że jego zdaniem za 2 lub 3 lata wszyscy rolnicy będą mieć ubezpieczony areał. Zaznaczył także, że nic nie wskazuje na to, aby zabrakło środków na dopłaty, gdyż na ten cel przeznaczono 1,5 mld zł i 3 mld rezerw. 

Jeśli prowadzisz działalność w pobliżu terenów rolnych, warto obserwować tego typu wypowiedzi i dostosowywać do nich swoje komunikaty i treści edukacyjne, dzięki czemu możesz trafić do okolicznych rolników poinformowanych o zaletach ubezpieczeń w środkach masowego przekazu. 

To wszystko w tej odsłonie prasówki. Aby być na bieżąco ze skutecznymi i niedrogimi pomysłami na zwiększenie liczby Klientów, śledź naszego bloga i zapisz się do Newslettera Nowoczesnych Agentów. 

Agnieszka

Your Header Sidebar area is currently empty. Hurry up and add some widgets.