Strona internetowa agenta – ważne składniki

Masz już bazę Klientów, którzy chętnie polecają cię innym. Mają twój numer w książce kontaktów i dzwonią zawsze, gdy potrzebują specjalisty w dziedzinie ubezpieczeń. Prędzej czy później nadejdzie dzień, w którym stwierdzisz, że warto poszerzyć listę osób, korzystających z twoich usług. Wiele pomysłów na takie działania znajdziesz na naszym blogu, np. we wpisie na temat zalet prowadzenia bloga o ubezpieczeniach. 

A co, jeśli z jakichś powodów nie chcesz publikować raz w tygodniu? Czy w takim przypadku powinieneś być niewidzialny w sieci? Oczywiście, że nie! Twoja strona internetowa może być także wizytówką. Skorzystaj z kilku porad, dzięki którym będzie ona spełniała swoją rolę. 

Zadbaj o responsywność

A bardziej po ludzku – upewnij się, że twoja strona będzie wyświetlać się estetycznie na różnych urządzeniach – komputerach, tabletach i telefonach komórkowych. Nim umieścisz ją w sieci, poproś znajomych o przetestowanie tych kwestii i informację zwrotną. 

Tajemnicze litery: UX

UX to skrót od Users Experience. Oznacza ogólne wrażenia użytkowników, którzy odwiedzają naszą witrynę. Na UX składa się wiele elementów, w tym opisana wyżej responsywność witryny. To także łatwość poruszania się po menu strony, sposób wyszukiwania informacji oraz wyświetlania danych kontaktowych. Na ogólne wrażenie o naszej stronie wpływa nawet komfort czytania tekstu.

Przyznaj sam, że inaczej czyta się ścianę liter, a inaczej treść, która zawiera nagłówki, pogrubienia czy akapity. Jak u nas. 🙂 

Zakładka “Kontakt”

Jeden z najważniejszych elementów strony internetowej. Osoba, która ją odwiedza powinna bez przeszkód odnaleźć miejsce, w którym podajesz swój adres mailowy i numer telefonu. Jeśli zdecydujesz się na dodanie formularza kontaktowego, umieść w nim wyłącznie pola, które są niezbędne, aby udzielić odpowiedzi na wiadomość. Im mniej pól, tym więcej zapytań odwiedzających. 

Pola takie jak numer telefonu możesz oznaczyć jako nieobowiązkowe. Pamiętaj, aby poprawne przesłanie formularza, było potwierdzone stosownym komunikatem. Dzięki temu użytkownik zyska pewność, że otrzymasz jego wiadomość. 

Zakładka “O mnie”

Kolejny ważny element strony internetowej. Wyobraź sobie, że odwiedza ją ktoś, kto mieszka w tym samym mieście, ale nigdy o tobie nie słyszał. Zastanów się, co chcesz mu przekazać. Napisz, od jak dawna działasz w branży, w jakich rodzajach ubezpieczeń się specjalizujesz i w czym możesz pomóc Klientowi. 

Referencje

Jeśli masz już grono stałych Klientów, poproś ich o opinię na temat Waszej współpracy. Dzięki referencjom potwierdzisz swoje kompetencje podczas rozmowy z zainteresowanymi twoimi usługami. W przypadku firm możesz podzielić referencje na poszczególne branże i prezentować je pokrewnym przedsiębiorstwom. 

Blog

Nawet jeśli nie masz czasu ani ochoty na publikacje, postaraj się stworzyć kilka dobrze pozycjonujących się wpisów, które umieszczą twoją witrynę na wysokich miejscach w wyszukiwarce. Skup się na najczęściej wyszukiwanych frazach. Mogą to być krótkie poradniki typu: jak zgłosić szkodę, jakie ubezpieczenie domu wybrać, ile procent za uszczerbek etc. 

Staraj się, by twoje posty na blogu odpowiadały na konkretne problemy odbiorców. Oczywiście zachęcamy do tego, by użytecznych treści było jak najwięcej. To zaprocentuje w przyszłości.

Gdzie umieszczać adres mojej witryny?

Oprócz zapewnienia stronie dobrej pozycji w wyszukiwarce, możesz umieścić ją w kilku podstawowych miejscach:

  • w wizytówce Google, którą powinieneś mieć już na początku działalności
  • w opisie twojego profilu w mediach społecznościowych (Facebook, LinkedIn)
  • na wizytówkach
  • w stopce maila

W dzisiejszych czasach posiadanie strony internetowej i domeny z własnym imieniem i nazwiskiem bądź nazwą firmy jest podstawą. To bardzo prosty i tani sposób na budowanie twojego wizerunku i marki osobistej. Jeśli postanowisz wyjść poza ramy strony-wizytówki, zapisz się do naszego newslettera, w którym umieszczamy pomysły i inspiracje dla agentów, chcących publikować w sieci. 

Agnieszka

POBIERZ DARMOWY E-BOOK

Dołącz do grupy na Facebooku

Your Header Sidebar area is currently empty. Hurry up and add some widgets.