Życiowe zmiany a potrzeby ubezpieczeniowe Klientów. 13 pomysłów na posty.

Naturalnym elementem sprzedaży ubezpieczeń jest sezonowość niektórych polis takich jak ubezpieczenia rolne, szkolne NNW czy koszty leczenia za granicą. Inne, jak polisy majątkowe czy OC ppm, sprzedajesz niezależnie od miesiąca czy pory roku. A gdyby tak spojrzeć na ten aspekt nieco szerzej i wziąć pod uwagę naturalne etapy i zmiany w naszym życiu? Choć wielu Klientów ma własne ścieżki, tak zwana większość przechodzi przez naturalne etapy życia, takie jak małżeństwo, zakup nieruchomości czy narodziny dziecka. 

W takich chwilach zakup ubezpieczenia jest niezwykle istotny.

Małżeństwo – Wspólne Bezpieczeństwo

Małżeństwo to nie tylko połączenie dwóch osób, ale także połączenie ich życiowych aspektów, w tym finansów i odpowiedzialności za siebie nawzajem, a to wymaga także weryfikacji posiadanych przez małżonków polis lub zawarcia nowych, jeśli dotąd pomijali ten aspekt. 

Po zawarciu małżeństwa warto rozważyć ubezpieczenie na życie, które zapewni wsparcie finansowe w przypadku śmierci jednego z małżonków. To szczególnie ważne, jeśli jedna osoba w dużej mierze opiera się na dochodach drugiej. Dobrym pomysłem będzie także zaproponowanie wspólnego ubezpieczenia zdrowotnego.

Jeśli chcesz dotrzeć do Klientów, którzy są na tym etapie życia, buduj komunikaty oparte na odpowiedzialności, wspólnocie i wspólnych planach na przyszłość. Oto kilka przykładów:

 • Wspólne życie, wspólne zobowiązania. Pora na ubezpieczenia na życie!
 • Długoterminowe planowanie finansów a wybór polisy.
 • 5 poślubnych wskazówek przydatnych przy analizie Waszych ubezpieczeń na życie.

Narodziny Dziecka – Ochrona Przyszłości

Jednym z kroków milowych w życiu naszych Klientów jest pojawienie się nowego członka rodziny. To dobry moment, aby edukować swoich odbiorców, że pierwsza polisa dla dziecka nie musi zostać kupiona dopiero w momencie rozpoczęcia nauki w szkole, a już od pierwszych chwil życia. Wyjaśnij, czym jest polisa posagowa i jaki jest jej zakres, a także podstawowe wyłączenia i wymogi do zawarcia. Stwórz serię postów edukacyjnych, w których przybliżysz ten mało znany rodzaj ubezpieczenia.

Narodziny dziecka to dla rodziców to doskonały moment, aby zweryfikować ubezpieczenie na życie pod kątem sumy ubezpieczenia i zakresu. Nowe zobowiązania i opieka nad dzieckiem sprawiają, że ważne jest zapewnienie wsparcia finansowego w przypadku nieoczekiwanych zdarzeń.

Oto gotowe pomysły na treści:

 • 5 faktów na temat ubezpieczenia posagowego, o których nie miałeś pojęcia.
 • Dziecko na pokładzie! Pora na plan finansowy dla rodziny.
 • NNW tylko w szkole? W żadnym wypadku!

Zakup Domu – Ochrona Własności

Budowa domu lub zakup mieszkania to jeden z najważniejszych momentów w życiu. Wiąże się on z ogromną ilością formalności i kosztów, dlatego tym bardziej warto podkreślić, jak istotna jest ochrona azylu na wypadek wystąpienia niespodziewanych okoliczności. 

W tym przypadku warto stworzyć treści, wyjaśniające różnicę pomiędzy ubezpieczeniem od ryzyk nazwanych a all risk, a także podkreślić znaczenie odpowiedniego wyboru sum ubezpieczenia i rozszerzenia polisy o OC w życiu prywatnym. Warto ze szczególną uwagą traktować tych, którzy biorą kredyt hipoteczny i często wybierają polisy podsuwane przez bank. 

Oto kilka przykładowych pomysłów na posty w mediach społecznościowych:

 • Różnica pomiędzy ruchomościami domowymi a stałymi elementami. Jak określić sumy ubezpieczenia.
 • 5 przykładów, które udowodnią Ci, że potrzebujesz OC w życiu prywatnym. 
 • Ryzyka nazwane czy all risk? Poznaj istotne różnice pomiędzy nimi.
 • Kredyt hipoteczny? Oto wszystko, co musisz wiedzieć o swoim ubezpieczeniu. 

Zmiana Pracy 

Zmiana pracy może, a nawet powinna, wiązać się z korzyściami finansowymi, ale jest kilka elementów, które warto przypomnieć Klientom. Jednym z takich tematów jest ubezpieczenie na życie. Wiele zakładów posiada umowę grupową, z której wyłącza pracownika wraz z zakończeniem okresu zatrudnienia. Warto zwrócić na to uwagę swoich odbiorców, informując o możliwości przystąpienia do indywidualnej kontynuacji polisy bądź zawarcia umowy indywidualnej. 

Oto kilka pomysłów na posty:

 • Zmieniasz pracę? To także koniec ochrony w ramach polisy grupowej!
 • Tylko jedna polisa na życie? Niekoniecznie!
 • Na co zwrócić uwagę, porównując polisę indywidualną i grupową?

Zmiany w życiu to nieunikniony element naszej podróży. Każda nowa sytuacja niesie ze sobą nowe wyzwania, dlatego ważne jest, aby dostosować oferowane ubezpieczenia do zmieniających się potrzeb Klientów. Jeśli korzystasz z płatnych reklam w mediach społecznościowych, możesz skierować je do osób, będących na każdym z wymienionych etapów życia. Jeśli preferujesz marketing na mniejszą skalę, dostosuj komunikaty do odbiorcy. Powodzenia!

Agnieszka

Your Header Sidebar area is currently empty. Hurry up and add some widgets.