7 aplikacji i narzędzi dla agentów ubezpieczeniowych

W ostatnich latach optymalizacja pracy i korzystanie ze zdobyczy technologii są odmieniane we wszystkich przypadkach. Nie inaczej jest w branży ubezpieczeń. Aby sprostać dynamicznym wyzwaniom i skomplikowanym strukturom obowiązków, agenci ubezpieczeniowi coraz częściej korzystają z różnorodnych technologii do zarządzania zadaniami. W tej publikacji przyjrzymy się kilku innowacyjnym aplikacjom i narzędziom, które mogą znacząco ułatwić codzienną pracę agentów.

Todoist

Todoist to aplikacja do zarządzania zadaniami, która zdobyła popularność ze względu na swoją prostotę i wszechstronność. Pozwala użytkownikom tworzyć listy zadań (tytułowe to-do), przypisywać im priorytety, dodawać terminy wykonania, a także dzielić zadania na podzadania. Dzięki możliwości integracji z różnymi platformami, Todoist umożliwia agentom dostęp do swoich zadań z dowolnego urządzenia.

Aplikacja ma okrojoną wersję bezpłatną, a także płatną w rozszerzonej formie, którą możesz udostępnić całemu zespołowi. 

Asana

Chociaż Asana jest głównie znana jako narzędzie do zarządzania projektami przez zespoły, jej funkcje sprawiają, że jest równie użyteczna do zarządzania zadaniami na poziomie indywidualnym. Agenci ubezpieczeniowi mogą tworzyć zadania, określać terminy, przypisywać je do konkretnych projektów i śledzić postępy. Dzięki intuicyjnemu interfejsowi, Asana ułatwia planowanie i monitorowanie wszelkich obowiązków.

Ze względu na intuicyjną obsługę jest jednym z najpopularniejszych narzędzi stosowanych w zespołach. Wersja dla jednej osoby bądź małych zespołów do 10 osób jest bezpłatna.

Trello

Trello to narzędzie, które bazuje na koncepcji tablicy kanban. Każde zadanie reprezentowane jest w postaci karteczki, którą można przemieszczać między kolumnami oznaczającymi różne etapy wykonania zadania bądź obszary, nad którymi pracujesz. To narzędzie wizualne doskonale nadaje się do śledzenia postępów w projektach oraz efektywnego dzielenia się informacjami w zespole.

Trello w podstawowej wersji przy nieograniczonej liczbie kart i maksymalnie 10 tablicach jest darmowe. 

Polisa w Chmurze

To nowoczesne narzędzie do zarządzania sprzedażą i automatyzacji procesów związanych z obsługą polis twoich Klientów. Dostęp do wszystkich danych możesz uzyskać z dowolnego miejsca, dzięki czemu nie musisz martwić się o awarię twojego sprzętu czy serwera. 

Oprócz zarządzania polisami oraz terminami zakończenia ochrony, z Polisą w Chmurze stworzysz kampanię e-mail bądź SMS, własne szablony treści marketingowych oraz uzyskasz szczegółowe raporty, które pozwolą zweryfikować skuteczność twoich działań. 

Tutaj skorzystasz z darmowego okresu próbnego. 

Microsoft To Do

Dla agentów, którzy korzystają z ekosystemu Microsoft, Microsoft To Do może być doskonałym narzędziem. Integruje się z innymi aplikacjami tego producenta, takimi jak Outlook czy Microsoft Teams, co ułatwia synchronizację zadaniami między różnymi platformami. Aplikacja oferuje także funkcje przypominające, powtarzalne zadania oraz możliwość tworzenia list zadań. Jest ona bezpłatna.

Evernote

Evernote, choć znane głównie jako narzędzie do tworzenia notatek, ma również funkcje do zarządzania zadaniami. Pozwala na tworzenie list, dodawanie notatek i plików do poszczególnych zadań oraz planowanie terminów. Zintegrowane narzędzia do organizacji danych sprawiają, że Evernote jest przydatnym narzędziem dla agentów, którzy potrzebują jednocześnie zarządzać informacjami i obowiązkami.

Notatki tworzone w ramach tego narzędzia mogą zawierać tekst, obrazy, pliki audio, załączniki, fragmenty stron internetowych i wiele innych rodzajów treści. Możesz także „przykleić” ważne notatki na górze listy, aby łatwo do nich wracać.

W wersji podstawowej do 50 notatek aplikacja jest bezpłatna. W wersji rozszerzonej opłata miesięczna jest symboliczna.

ClickUp

ClickUp to bardzo zaawansowane narzędzie do zarządzania projektami, które łączy w sobie funkcje typowe dla różnych aplikacji. Oferuje wsparcie dla zarządzania zadaniami, dokumentami, a także zawiera narzędzia do monitorowania czasu pracy. Dzięki możliwości dostosowywania interfejsu i funkcji, ClickUp może być dostosowany do specyficznych potrzeb agentów ubezpieczeniowych. Podobnie jak w pozostałych przypadkach, narzędzie to ma wersję darmową i bardziej zaawansowane wersje płatne. 

Zarządzanie zadaniami staje się łatwiejsze niż kiedykolwiek wcześniej dzięki różnorodnym aplikacjom i narzędziom dostępnym na rynku. Od prostych aplikacji z listami zadań do odhaczenia po zaawansowane platformy do zarządzania projektami. Agenci ubezpieczeniowi mają do dyspozycji szereg opcji, które pozwalają im efektywnie planować i śledzić postępy w swojej pracy. Wybór konkretnego narzędzia zależy od indywidualnych preferencji i potrzeb, ale jedno jest pewne – dla wielu z nas notesy stają się już przeżytkiem. 

Agnieszka

Your Header Sidebar area is currently empty. Hurry up and add some widgets.